Spotkanie z Panią Małgorzatą Dorotą Ogorzały autorką tomików poetyckich „Drzewo” oraz „Wędrówki i powroty” pełne było pozytywnej twórczej energii.
Poezji towarzyszyła wystawa fotografii, malarstwa, muzyka i śpiew. Takie spotkania prawdziwie inspirują do uważności na zwykłe, proste piękno:
„…Wchodzimy rozpędzeni w leśny jar
Spadzisty, w krainę kopytnika, czarnych bzów, kłujących
Ostrężyn, gdzie liczne głazy, kamienie i błoto
Utrudniają przejście dziecięcym, obolałym nogom.
Wynurzamy się nagle na rozległą, rozkwieconą
Łąkę….”






